wełniana piłka dla kota x 2szt.

30,00 zł

Produkt jest dostępny


Nowy produkt

Zestaw 2 piłeczek dla kota. 

Wykonana z wełny merynosów, ekologiczna i bezpieczna do zabawy. Jeśli kotek połknie kłaczek - wydali go w kuwecie. 

Dodatkowo zawiera suszoną kocimiętkę i kilka kropli waleriany, co bardzo zachęca kota do zabawy.

Kolor losowy.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

 

ZALETY WEŁNIANYCH PIŁECZEK:

- ręczne filcowana wełna,

- wykorzystanie jedynie prawdziwej wełny merynosów i naturalnych kolorów, bezpiecznych dla zwierząt,

- bezpieczne dla kotów (w razie połknięcia kłaczka, zostanie on wydalony w kuwecie),

- ukrycie w piłce kawałków suszonej kocimiętki i kilka kropel waleriany dodatkowo skłania kotki do zabawy,

- długa żywotność zabawki (po pewnym czasie piłka nieco zmienia kształt i staje się jeszcze bardziej atrakcyjna do zabawy).

 

 

CO TO JEST KOCIMIĘTKA I WALERIANA?

KOCIMIĘTKA to aromatyczna bylina ogrodowa, z rodziny jasowatych. W naszych warunkach, jest to roślina wieloletnia. Wykorzystywana w ogrodach ze względu na atrakcyjny wygląd, jej kwiaty zapewniają na rabatkach intensywny fioletowo-zielony kolor. Jest rośliną bardzo pożyteczną dla wszelkich owadów, zwłaszcza pszczół. 

Kocimiętka działa na kota za pomocą zapachu, który przypomina mu "kocie feromony". Odpręża go i jest dla niego swoistym naturalnym antydepresantem. Niektórzy nazywają kocimiętkę "kocim narkotykiem". To prawda, choć na zwierzę działa raczej pobudzająco, prowokuje do zabawy. Co ważne, kot czuje zapach kocimiętki jedynie przez 10 minut. Potem się do niego przyzwyczaja i roślina już nie działa. Musi upłynąć trochę czasu aby znów się nią zainteresował. Dla większości kotów, atrakcyjna jest tylko suszona kocimiętka, natomiast świeża roślina na nie nie działa.

 

 

 

W przypadku, kiedy kot nie reaguje na kocimiętkę, z pomocą przychodzi WALERIANA. Działa w dwójnasób - wprowadza kota w stan euforii i uspokaja. Dodana do ulubionej zabawki uatrakcyjnia ją i sprawia, że kot zaczyna się nią interesować.

Waleriana to inaczej kozłek lekarski. Podobnie jak kocimiętka, wytwarza zapach przypominający "kocie feromony". Jej zapach działa na koty dość krótko ok 15 minut. Waleriana działa średnio u co drugiego kota. Nie reagują na nią też kocięta do ok 9 tygodnia życia, bo zdolność wpadania w euforię wywołaną feromonopodobnym zapachem roślin rozwija się najwcześniej od 3. miesiąca życia.

 

Produkty powiązane


Instagram